Ärilaen

Siit kokkuvõttest leiate vastused küsimustele, milline laen on ärilaen ning kuidas saate ärilaenu taotleda. Oleme välja toonud kõige tähtsamad ärilaene puudutavad tingimused ning soovitused.

Alljärgnev pole finantsnõu ning paneme teile südamele, et enne igasuguse laenu võtmist tuleks tutvuda hoolikalt laenu tingimustega ning veenduda, kas võetud laen vastab ka teie finantsvõimekusele, ega valmista teile tulevikus probleeme.

Milline laen on ärilaen?

Ärilaen sobib nii äsja asutatud ettevõtetele, et alustada oma äri, aga ka juba etableeritud ettevõtetele kes soovivad laieneda või investeerida tootmisse.

Ärilaenu iseloomustab tavalisest kiirem taotlusprotsess, paindlik tagasimakseperiood ning mõistlikud intressimäärad. Ärilaen aitab teie ettevõtte viia järgmisele tasandile või teostada mõne suurema projekti.

Ärilaenude tüüpidest saate lugeda alltpoolt, kuid peamiselt jagunevad ärilaenud kaheks peamiseks laenuliigiks: tagatisega ja tagatiseta ärilaenud.

ärilaen, ärilaenud, hüpoteeklaen, ettevõttelaen

Millised ärilaenud on olemas?

Laenupakkujad nimetavad või kirjeldavad tihtipeale oma laenutooteid ettevõtetele küll erinevalt, kuid laias laastus on pakutavad laenutüübid alljärgnevalt väljatoodud. Nagu eraisikute laenude puhul, liigitatakse ka ärilaenud erinevalt, olenevalt milline on laenu eesmärk.

Lisaks nimetatud laenutoodetele pakutakse ärilaenude puhul ka kombineeritud lahendusi, mis on individuaalse pakkumise alusel. Ärilaene iseloomustabki selle paindlikkus ning kuna tihtipeale on laenatavad summad suured, on pangad või laenuandjad ka paindlikumad.

Ärilaenu tüüptingimused

Ärilaenude taotlemine on protsessi poolest sarnane nagu nt tarbimislaenude puhul. Kuigi, olenevalt laenuandjast võib protsess erineda, on laenude tingimuselt enamasti sarnased.

1. Ettevõtte juhatuse liikmetel ning ettevõttel endal ei tohi olla maksehäireid ega maksuvõlga Eesti Maksu- ja Tolliameti andmebaasis.

2. Laenu tagatise asemel aksepteeritakse ka juhatuse liikme(te) käendust.

3. Ärilaen on Aksiaseltsidele ning Osaühingutele - füüsilisest isikust ettevõtjad ärilaenu taotleda ei saa.

4. Enamasti soovib laenuandja näha ettevõtte viimase kvartali bilanssi ning kasumiaruannet. Suuremate summade taotlemisel võib vaja minna ka äriplaani (seda just alustavate ettevõtete puhul).

Laenupakkumiste võrdlemiseks soovitame vaadata Laenukompass.ee uuringut: Ärilaenud Võrdluses 2021.

Millised on ärilaenu eelised?

Just soodsad laenutingimused on peamine põhjus, miks valida ettevõtte jaoks ärilaen pigem, kui investeerida ettevõtete vajadustesse isiklike laenude kaudu.

Ärilaen on sobilik alustavale ettevõttele või väikeettevõttele, kes soovib oma rahavooge täiendada. Kui teil on teostamist vajav suurem projekt ning teate, et ettevõte suudab laenu tagasi maksta on ärilaen teie ettevõttele sobiv.

Vastuse ärilaenu taotlusele saate kiirelt ja mugavalt - juba paarikümne minutiga. Nii ei pea te oma ettevõtmisi ära jätma ning saate julgelt teostada ka suuremahulisemaid projekte või investeerida ettevõtte laiendamisse.