Autolaen

Siit kokkuvõttest leiate vastused küsimustele, milline laen on autolaen ning kuidas saate autolaenu taotleda. Oleme välja toonud kõige tähtsamad autolaene puudutavad tingimused ning soovitused.

Alljärgnev pole finantsnõu ning paneme teile südamele, et enne igasuguse laenu võtmist tuleks tutvuda hoolikalt laenu tingimustega ning veenduda, kas võetud laen vastab ka teie finantsvõimekusele, ega valmista teile tulevikus probleeme.

Milline laen on autolaen?

Autolaenu saab võtta kahel erineval moel: laen uue auto ostuks või laen olemasoleva auto tagatisel. Uue auto ostmiseks võib olla nii tagatiseta kui tagatisega laen.

Kui soovite osta pisut vanema või juba kasutatud auto, sobib tagatiseta autolaen paremini. Nii saate osta ükskõikmillise väljalaskeaastaga auto ning enamuse laenuandjatega on võimalik koostada teile sobiv tagasimakse graafik.

Kui valite aga tagatisega autolaenu, peab soovitud auto täitma laenuandja poolt sätestatud tingimused. See tähendab, et auto üldine konditsoon ja turuväärtus peavad täitma ettenähtud nõuded.

autolaen, autolaenud, laen auto tagatisel, tagatiseta autolaen

Millal valida tagatiseta autolaen?

Tagatiseta laen sobib paremini, kui soovite osta auto eraisikult. Enamus Eestis müüdavatest autodest on kasutatud ning need ostetakse internetist.

Samuti sobib tagatiseta autolaen, kui soovite võtta laenu kogu auto ostusumma väärtuses. Autolaen tagatiseta võimaldab teil laenata kuni 100% auto väärtusest. Samal ajal saate tagatisega laenude puhul laenu 50–90% auto väärtusest. See tähendab, et kui teil pole hetkel muud vaba raha auto ostmiseks, sobib teile just tagatiseta autolaen.

Tagatiseta laen on enamasti ka väiksema intressimääraga. Tavaliselt on tagatiseta autolaenu keskmine intress alates 18% aastas. Kindlasti tasub tähele panna, et täpne intressimäär sõltub laenusummast, laenuperioodist ning teie sissetulekutest ja juba olemasolevatest maksekohustustest.

Laenupakkumiste võrdlemiseks soovitame vaadata Laenukompass.ee uuringut: Autolaenud Võrdluses 2021.

Autolaen kasutatud auto ostmiseks

Alati ei pea ostma kõige uuemat ja kallimat autot, kuna turul on lademetes soodsa hinnaga masinaid, mis on samaväärselt head - kuid palju odavamad. Vaadake erinevaid autolaenude pakkumisi portaalist kiirlaenud.ee, kus on võrreldud mitmeid erinevaid autolaenude tooteid.

Tuntumad laenupakkujad

Siit leiad 5 Eesti tuntumat autolaenu teenusepakkujat:

Laenupakkumisi tasub eelnevalt alati võrrelda, sest krediidiandjaid on palju ning pakkumiste krediidikulukused võivad olla 10-56% vahemikus.

Laen maksehäirete korral

Enamus laenutoodete puhul ei anta laenu, kui teil on kehtivaid maksehäireid. Erandiks võib olla hüpoteeklaen, kus on tagatiseks hüpoteek. Kui teil on kehtivaid maksehäireid, teile enamasti laenu ei anta.

Autolaenude puhul on aga võimalik saada laenu kehtiva maksehäirega, kui laenu tagatiseks jääb auto. Eestis on mitmeid laenupakkujaid, kes pakuvad autolaenu ka maksehäirete korral.