Milline laen on Kiirlaen?

Siit kokkuvõttest leiate vastused küsimustele, mis on kiirlaen ning kõik sellega seonduv. Kiirlaen on juba aastakümneid Eestis üks populaarseim laenutoode mida pakub pea iga laenuandja. Kiirlaenu iseloomustab kõige paremini ütlus: "Kiirelt saadud raha tuleks kiirelt tagasi maksta". Seepärast on kiirlaen mõeldud kiirelt võtmiseks ning kiirelt tagasimaksmiseks.

Alljärgnev pole finantsnõu ning paneme teile südamele, et enne igasuguse laenu võtmist tuleks tutvuda hoolikalt laenu tingimustega ning veenduda, kas võetud laen vastab ka teie finantsvõimekusele, ega valmista teile tulevikus probleeme.

Milline laen on üldse kiirlaen?

Erinevad laenupakkujad pakuvad kiirlaene, sms- laene ja krediidikontosid. Laenutoodete erisugused nimetused võivad tihtipeale segadusse ajada, kuigi tegu on peaaegu identsete laenudega.

Kiirlaenu tunnete aga ära teatud spetsiifiliste omaduste järgi, nagu lühem tagasimakse periood ning tihtipeale ka kõrgem laenuintress. Kiirlaenu iseloomustabki kõige paremini selle lühike tagasimakseperiood. Laenu saab kätte kiiresti ning see on mõeldud ka kiiresti tagasimaksmiseks.

kiirlaen, kiirlaenud, taotle kiirlaenu

Mida on kiirlaenu saamiseks vaja?

Kiirlaen on tavaline tagatiseta laen, mida väljastatakse laenutaotluse alusel. Selleks, et saada kiirlaenu, peaks teil olema piisav sissetulek ning ei tohiks olla märkeid maksehäireregistris. Tagatiseta laenude puhul ongi teie majanduslik seis, või likviidsus laenu tagatiseks.

Erinevalt tagatisega laenudest nagu kinnisvaralaen või autolaen, kus tagatiseks jääb üks eelpoolnimetatust, ei pea kiirlaenu saamiseks andma tagatiseks oma kinnisvara, ega väärtesemeid. Seega, ei riski te kiirlaenu võttes oma varast ilma jäämisega - vähemalt seni, kuni saate laenu õigeaegselt tagasi makstud.

Kiirlaenu võttes ei pea te riskima vara kaotamisega - seni, kuni saate laenu korralikult tagasi maksta, on kõik hästi.

Kiirlaenu laenusumma on paindlik!

Parimad kiirlaenud algavad juba 50 eurost ning ulatuvad kuni 2000 euroni. Kiirlaenu taotlemisel tasub aga meeles pidada, et laenu esmasel väljastamisel ei pruugita anda teile kohe nii suurt summat kui lootsite. Esmakordsete klientide puhul on laenufirmad skeptilised ning seda eelkõige, et kaitsta teid ennast. Lisaks, kuna peale teie lubaduse või laenulepingu pole tagatiseks midagi, on kiirlaen laenuandjale ka riskantne.

Esmakordselt kiirlaenu laenamisel saate taotleda enamasti kuni 500 eurot, mõnel juhul ka rohkem. Laenusummad kuni 2000 eurot antakse enamasti ennast juba tõestanud klientidele, või neile kellel on piisav sissetulek, et laenu tagasimakseid hõlpsasti tasuda.

Populaarsemad laenupakkujad

Siit leiad 5 Eesti tuntumat krediidiandjat:

Laenupakkumisi tasub eelnevalt alati võrrelda, sest Finantsinspektsiooni tegevusluba omab Eestis kokku 56 krediidiandjat.

Kiirlaenu taotlemine

Kiirlaen on mõeldud selliselt, et selle saab kiiresti ning muretult kätte, kui on kiiresti raha vaja. Enamus laenuandjaid pakuvad võimalust saada kiirlaen kätte isegi ilma kodust lahkumata ning juba 15 minuti pärast, peale laenutaotluse esitamist. Kiirlaenude taotlusi võetakse vastu igapäevaselt ning enamasti hommikust õhtuni.